Duna

(audilbe.com/angličtina)

Před pár měsíci jsme se s přáteli u piva bavili o tom kdo má jakou nejoblíbenější knihu. Jeden z nich zmínil Dunu. Já sám jsem četl Dunu v Češtině už hodně dávno a tak jsme se podíval na Audible.com a zjistil jsem, že nejenže ji tam mají, ale dokonce je částečně namluvena mým oblíbeným Scottem Brickem.

I tak jsem měl trochu obavy, po dvaceti letech mi Duna mohla zkazit iluze. Byl jsem zvědavý jestli Duna bude jako seriál Dempsey a Makepeaceová co mi za komunismu jako dítěti připadal úžasný a dnes se na něj nedá dívat, nebo jako Profesionálové, kteří jsou úžasní dodnes.

Dopadlo to dobře, Duna je stále úžasná a kvalita vydání od Audio Renaissance je fantastická.  Ne nadarmo vyhrálo v roce 2008 cenu Audie Award v kategorii Science Fiction.

Toho kdo má na Audible předplatné, určitě ho potěší, že za svůj kredit dostane 21 hodin audia, takže i poměr cena / výkon je mimořádně dobrý 🙂

Pro toho kdo snad o Duně ještě neslyšel, je to mezi sci-fi jedna z největších klasik. Děj se odehrává v budoucnosti ve feudálním vesmíru plným intrik, sexu, násilí a heroických skutků na pouštní planetě na které se zhýčkaní a sebejistí vojáci impéria často nestačí divit.Pokud si chcete Dunu z audible.com poslechout, doporučuji využít nabídky předplatného na tři měsíce za poloviční cenu, nebo předplatné na 30 dní zdarma. Musím vás ale varovat, je to dost návykové. Mám předplatné od roku 2001 a neplanuji ho hned tak ukončit 🙂